Tato kuchařka je pionýrská nejen proto, že myšlenka vznikla ve spolku Pionýr. Má také průkopnické ambice. Chceme podpořit lidi, kteří vaří pro skupiny dětí a z různých důvodů hledají recepty bez masa. Kromě vegetariánských jídel kuchařka obsahuje i recepty úplně bez živočišných produktů (veganské), bez lepku a bez laktózy. Jídla se dají vařit ve velkém, chutnají dětem a patří k těm levnějším a jednodušším. Soutěž MasterChef s nimi asi nevyhrajeme, ale doufáme, že kuchařka usnadní plánování jídelníčků na mnoha táborech a výpravách a odměnou nám budou spokojená bříška dětí i dospělých.

V Pionýru vychováváme děti k šetrnosti a kladnému vztahu k přírodě. Když jsme se podívali na naši stravu a seznámili se s poznatky o dopadu živočišné výroby na přírodu a klima, uvědomili jsme si, že máme ještě prostor pro zlepšení. A tak jsme se vedle našeho výchovného ideálu Příroda opřeli ještě o ideály Překonání a Přátelství. Řekli jsme si, že se společně s kamarádkami a kamarády z dalších spolků pokusíme o změnu a vydáme se na cestu, i když možná místy nebude pohodlná. Půjdeš do toho s námi? Každý krok se počítá.

Web je zatím v testovací fázi. Abychom mohli kuchařku co nejlépe přizpůsobit tvým potřebám, prosíme tě o zpětnou vazbu. Vyplň prosím náš dotazník, nebo se nám ozvi na mail: pasa@jmpionyr.cz

K rozvoji kuchařky můžeš přispět také přidáním receptů a fotek.

Dotazník na zpětnou vazbu

Můžeš odpovědět jen na některé otázky.